Friday, April 19, 2013

KAMA HUJABAHATIKA KUSOMA HII NDIO KAULI YA WEMA SEPETU KUHUSU KUCHOKA KUISHI NA PIA AKIFARIKI

.
.
.

2 comments:

  1. MUNGU MPATIE WEMA NGUVU MPYA, MUWEZESHE, MUEPUSHE NA MABAY, MPE FARAJA KATIKA MOYO WAKE, NA PEPO LA KUKATA TAMAA NA KUKOSA AMANI NA KUJISIKIA KUSHINDWA NA KUCHOKA LISHINDWE NA LILEGEE.TUSEME AMINA. TUNAKUPENDA SANA WEMA SEPETU WA SEPETUNGA

    ReplyDelete
  2. Jaman my Wema dont b so down; listen gal, I know what u passing thru, I had passed thru such a horrible moment in life; I than God am not a super star but if I was a known soul in this Tz am 100% sure ningekuwa super FRUSTRATED like how u sound up there. this is how it goes sweetheart, shits are always there, just ignore them and move on my love, I love u and I am ur number 1 fan, and so many others including my family (sisters and mom); yaan Wema u have many people tunaokupenda sanaaaa na tunakuelewa, just calm, concentrate in ur life objectives, dramaz ziko nyingi tu duniani, kavumilia Madonna, JLo even Britney Spears plus so many others; na wanaendelea kuishi ndo ukate tamaa wewe mpenzi wangu? U are our DIVA, u make us happy, we love u and accept u just da way u are; potezea ishu ndogox2 mama, life goes on, pull yoself together, u gonna come out of this victorious; me nakupenda sanaaa my STAR.......

    ReplyDelete